Tilia Masters 2016

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Na Otočcu je v preteklih dneh potekal Tilia Masters 2016 pod okriljem Tenis Slovenija za različne starostne kategorije kot pika na i razgibani teniški sezoni 2016.

V kategoriji U12 fantje je slavil Lun Obrul (TK Celje), ki je bil v finalu s 6:3 in 6:2 boljši od Maja Premzla (ŽTK Maribor). Obrul se je skozi polfinale sprehodil, saj je oddal le dve igri, več dela je imel Premzl, ki je po dobljenem prvem setu proti Boru Artnaku (TK Litija), drugega izgubil, v tretjem pa se je ponovno zbral in ga dobil s 6:2. V kategoriji U12 deklice je slavila drugouvrščena na lestvici, članica ŽTK Maribor Petja Drame, ki je bila v finalu s 7:5 in 7:5 boljša od Ele Nale Milić (TK Olimpija). Tudi tu smo bili priča zanimivim polfinalnim obračunom, Milićeva je bila boljša od klubske kolegice Leontine Stojanović, Drametova pa je izločila 4. Nosilko Pio Marijo Rebec.

V kategoriji U14 fantje sta se v finalu pomerila ptujski up Blaž Vidovič in Nik Jurjevčič (LTC). Prvi niz je dobil Jurjevčič, nato pa je Ptujčan dvignil nivo svoje igre, drugi niz osvojil brez izgubljene igre, v tretjem pa le še zaključil dvoboj. Pri deklicah U14 ni nastopila 1. igralka Živa Falkner, tako da sta o naslovu odločali Pia Lovrič (TK Domžale) in Tjaša Klevišar (Triglav Kranj). Lovričeva je Klevišarjevi oddala le dve igri in prepričljivo slavila.

V kategoriji U16 fantje je bil Tin Krstulovič (ŠTK Velenje) po napetem obračunu boljši od 1. nosilca Mihe Peruša (TK Slovenj Gradec). Pri dekletih U14 sta se v finalu pomerili 13. igralka U16 TZS Kristina Novak (Triglav Kranj) in Lian Benedejčič (TK Koper). Z rezultatom 6:1 in 6:2 je bila boljša Novakova.

V odsotnosti prve igralke in igralca, je pri dekletih U18 pričakovano slavila Veronika Erjavec (LTC), ki je v finalu s 6:2 in 6:1 premagala presentljivo finalistko Sheilo Glavaš (TK Talos). Pri fantih je v isti starostni kategoriji slavil Klemen Nikolaš, ki je bil v finalu s 6:3 in 6:1 boljši od Jana Vehovca

Tenis Slovenija je zmagovalce bogato nagradila, saj so prejeli vrednostne bone v znesku 500 €, ki jih bodo lahko porabili za potovanja na turnirje ali druge stroške, ki so povezani z nastopanjem na teniških turnirjih. Zmagovalci si bodo lahko ogledali tudi finale Davis Cupa, ki ga bo gostila Arena Zagreb, saj so prejeli brezplačne vstopnice. Vsekakor pohvale vredna gesta organizatorja.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.