ITF: Razboršek četrtfinalist v Tabarki, Pislakova praznih rok

Razboršek četrtfinalist turnirja v Tuniziji. (Foto: zimbio.com)

Slovenski tenisač Nik Razboršek v tem tednu uspešno nastopa na turnirju serije Futures v Tabarki. 25-letni Litijan si je z dvema zmagama priigral mesto v četrtfinalu, kjer se bo pomeril proti Francozu Maximu Hamoueu. Tekmi še pred Kolarjevo in Pislakovo.

Nik Razboršek na 15.000 ameriških dolarjev vrednem peščenem turnirju serije Futures v Tuniziji v prvih dveh krogih ni izgubil niza. Do sedaj najtežja naloga Slovenca čaka v četrtfinalu, kjer mu bo nasproti stal Francoz Maxime Hamou, 23-letni Francoz, ki je leta 2015 zasedal že 211. mesto na ATP lestvici.

Četrtfinalna ovira je bila v Antalyji previsoka za Manco Pislak, medtem ko so se Matic Špec, Nastja Kolar, Pia Čuk, Kristina Novak in Tina Cvetkovič v posamičnih konkurencah poslovile že pred tem.

Kljub porazu v posamični konkurenci pa na odmeven rezultat v tem tednu še lahko upata Nastja Kolar in Manca Pislak, ki na Portugalskem oz. v Turčiji nastopata še v konkurenci dvojic.

ITF M15 Tabarka (Tunizija, pesek, zunaj), posamezno
1. krog: Razboršek N. (Slo/5) – Donski A. (Blg) 6:3, 7:6(5)
2. krog: Razboršek N. (Slo/5) – Bossel A. (Švi/Q) 7:6(3), 6:2
Četrtfinale: Razboršek N. (Slo/5) – Hamou M. (Fra) [12.4., 14.30]

ITF W25 Obidos (Portugalska, tepih, zunaj), posamezno
1. krog: Jorge F. (Por/WC) – Kolar N. (Slo) 4:6, 6:2, 6:4

Dvojice
1. krog: Bolkvadze M./Kolar N. – (4)Heisen V./Pribylova A. 6:0, 6:3
Četrtfinale: Klasen A./Koelzer R. – Bolkvadze M./Kolar N. [12.4., 14.40]

ITF W15 Antalya (Turčija, pesek, zunaj), posamezno
1. krog: Pislak M. (Slo/3) – Pirok A. (Mad) 6:4, 6:3
2. krog: Pislak M. (Slo/3) – Manilova M. (Rus/Q) 6:3, 6:2
Četrtfinale: Pislak M. (Slo/3) – Zuger J. (Švi/8) 4:6, 6:4, 2:6

Dvojice
1. krog: Kajević E./Ochsner S. – (2)Marinković B./Pislak M. 4:6, 0:6
Četrtfinale: Stamatova J./Tatarus G. N. – (2)Marinković B./Pislak M. [12.4., 14.00]

Že izpadli

ITF W25 Santa Margherita Di Pula (Italija, pesek, zunaj), posamezno
1. krog kvalifikacij: Ugrelidze N. (Zda) – Čuk P. (Slo/10) 0:6, 1:6
2. krog kvalifikacij: Herdezelas D. (Bih/7) – Čuk P. (Slo/10) 6:3, 6:3

ITF W15 Tabarka (Tunizija, pesek, zunaj), posamezno
1. krog kvalifikacij: Cvetkovič T. (Slo) je bila prosta
2. krog kvalifikacij: Brighi G. (Ita/2) – Cvetkovič T. (Slo/11) 1:6, 1:6
1. krog: Velcea A. (Rom/Q) – Novak K. (Slo) 7:6(5), 6:1
1. krog: Vanhoutte C. (Bel/Q) – Cvetkovič T. (Slo) 6:2, 3:6, 1:6
2. krog: Lazareva M. (Rus/4) – Cvetkovič T. (Slo) 6:3, 7:6(5)

Dvojice
1. krog: Cvetkovič T./Novak K. – Tanasescu M./Velcea A. 7:5, 6:2
2. krog: (4)Carreras A./Fita Boluda A. – Cvetkovič T./Novak K. 4:6, 6:0, 10:6

ITF M15 Florida (Zda, pesek, zunaj), posamezno
1. krog kvalifikacij: Špec M. (Slo/8) – Nunez V. (Čil) 4:6, 6:1, 10:8
2. krog kvalifikacij: Špec M. (Slo/8) – Ore J. A. (Zda/12) 0:6, 6:3, 10:12

Dvojice
1. krog: Corwin F./Špec M. – Donev G./Hardt N. 4:6, 6:3, 9:11

Vir: www.teniskisvet.si

Delite objavo

Napišite odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja