ITF: V Italiji blestita Pislakova in Radišičeva, hitro slovo Jakupovićeve

Radišičeva blesti v Italiji. (Foto: Instagram)

V tem tednu se je na turnirje serije Futures podalo kar 12 slovenskih predstavnikov. Najbolje v Italiji gre Niki Radišič in Manci Pislak, zelo hitro pa se je od tekmovanja v konkurenci posameznic na močnejšem Futures turnirju v Hechingenu poslovila Dalila Jakupović.

Dalila Jakupović je po dober rezultat tokrat odšla v Nemčijo, kjer pa se je vsaj v posamični konkurenci zanjo pot končala nepričakovano zgodaj. Že v 1. krogu je Primorko presenetila 19-letna Hrvatica Lea Bošković, ki je bila od slovenske tenisačice boljša s 7:5 in 6:3.

Boljše sta na turnirju v Italiji pričeli Manca Pislak in Nika Radišič. Obe sta se že uspeli prebiti skozi oba kvalifikacijska kroga in tudi skozi 1. krog glavnega dela turnirja, Radišičeva pa je uspešno pričela tudi z nastopi v konkurenci dvojic, kjer tokrat nastopa skupaj z rojakinjo Veroniko Erjavec.

V kvalifikacijah so tokrat ob Erjavčevi obstali še Nina Potočnik, Gašper Bezjak, David Lucas Ambrožič in Kristina Novak, v 1. krogu sta se poslovila Mike Urbanija in Anže Arh, 1. oviro pa je na Češkem uspešno preskočila Pia Lovrič.

ITF W60 Hechingen (Nemčija, pesek, zunaj), posamezno
1. krog: Bošković L. (Hrv) – Jakupović D. (Slo/2) 7:5, 6:3

Dvojice
1. krog: Jakupović D./Sizikova Y. – Schaeder L. (Nem/WC) [8.8.]

ITF W60 Varšava (Poljska, pesek, zunaj), posamezno
1. krog kvalifikacij: Juhaszova V. (Svk) – Potočnik N. (Slo/6) 1:6, 6:2, 12:10

ITF W25 Cordenons (Italija, pesek, zunaj), posamezno, 1. krog kvalifikacij
Pislak M. (Slo/1) – Szlavikovics S. (Mad) 4:6, 6:4, 10:6
Erjavec V. (Slo/2) – Mazzola A. (Ita) 2:6, 6:2, 10:5
Radišič N. (Slo/5) – Fossa Huergo N. (Ita) 6:4, 6:2

2. krog kvalifikacij:
Pislak M. (Slo/1) – Tsygourova K. (Švi) 7:5, 6:3
Krywoj M. (Arg/7) – Erjavec V. (Slo/2) 7:5, 6:2
Radišič N. (Slo/5) – Prati F. (Ita/10) 6:3, 6:0

1. krog:
Pislak M. (Slo/Q) – Krwoj M. (Arg/Q) 6:3, 6:3
Radišič N. (Slo/Q) – Sanesi G. (Ita/5) 1:6, 6:4, 3:6

2. krog:
Pislak M. (Slo/Q) – Evtimova D. (Blg) [8.8.]
Radišič N. (Slo/Q) – Sabino L. (Švi) [8.8.]

Dvojice
1. krog: Erjavec V./Radišič N. – Bertoloni A./Trevisan F. 6:0, 6:1
2. krog: (1)Di Sarra F./Moratelli A. – Erjavec V./Radišič N. [8.8.]

ITF M25 Vogau (Avstrija, pesek, zunaj), posamezno, 1. krog kvalifikacij
Urbanija M. (Slo/3) – Parchomovskij L. (Avt) 6:0, 6:1
Čirić A. (Srb/11) – Ambrožič D. L. (Slo) 7:5, 6:2
Shcherba V. (Ukr/9) – Bezjak G. (Slo) 6:2, 6:0

2. krog kvalifikacij: Urbanija M. (Slo/3) – Krawcewicz K. (Avt/14) 6:2, 6:4
1. krog: Panak Y. (Češ/Q) – Urbanija M. (Slo/Q) 1:6, 7:5, 6:4

ITF W15 Olomouc (Češka, pesek, zunaj), posamezno
1. krog kvalifikacij: Novak K. (Slo/5) – Radaković L. (Bih) 6:2, 7:5
2. krog kvalifikacij: Kudelova M. (Češ/9) – Novak K. (Slo/5) 4:6, 6:0, 10:7
1. krog: Lovrič P. (Slo) – Pantuckova G. (Češ/4) 4:6, 6:4, 6:4
2. krog: Sato H. (Jap) – Lovrič P. (Slo) [8.8.]

Dvojice, 1. krog
Lovrič P./Sato H. – Kareisova L./Petruzelova L. 6:3, 6:2
(4)Novak K./Stara L. – Pachkaleva T./Radaković L. b.b.

2. krog
(1)Jablonovska J./Malmqvist L. – Lovrič P./Sato H.
(4)Novak K./Stara L. – Hrabalova K./Zawadzka J.

ITF 15 Tabarka (Tunizija, pesek, zunaj), posamezno
1. krog: Lozan K. (Rus/6) – Arh A. (Slo) 6:1, 6:2

Dvojice
(3)Carou I./Feitt F. – (WC)Arh A./Fugina A. 6:2, 6:1

Vir: www.teniskisvet.si

Delite objavo

Napišite odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja