Jakupovićeva in Zidanškova v Miamiju obstali v 1. krogu

Jakupovićeva je proti Venus dobro začela, a slabše končala. (Foto: zimbio.com)

Tako kot Aljaž Bedene, sta s tekmami v posamični konkurenci na turnirju v Miamiju zaključili tudi Dalila Jakupović in Tamara Zidanšek. Prva je v prvem nizu dodobra ogrozila zmago Venus Williams, a na koncu vseeno klonila, Zidanškova pa je bila proti Romunki Monici Niculescu nemočna.

Dalila Jakupović je v kvalifikacijah Mimiaja prišla do dveh pomembnih zmag, s katerima si je zagotovila obstanek med elitno 100-terico. Lansko leto je namreč Primorka ob tem času osvojila močan turnir serije Futures v Canberri, tako da je branila kar 80 WTA točk.

Odlično je Jakupovićeva pričela tudi z obračunom proti Venus Williams, ki v začetku obračuna ni našla pravih občutkov, Dalila pa je to s pridom izkoriščala. Vodila je s 5:4 in servirala za zmago v prvem nizu, a nato naredila preveliko število neizsiljenih napak in “podarila” prvi niz Američanki. Ta se je v nadaljevanju razigrala, hitro povedla s 5:1, na koncu pa po uri in 19 minutah igre slavila zmago s 7:5 in 6:3.

Zidanškova nemočna

Na prvem turnirju po Dohi, ki je bil na sporedu v začetku februarja, se je predstavila tudi Tamara Zidanšek, ki nikakor ni našla odgovora na unikatno igro Monice Niculescu. Romunka, ki je znana po svojih forehand “slice” udarcih, je za zmago s 6:1 in 6:2 potrebovala vsega uro in 11 minut.

Do boljšega rezultata se bodo poizkušala prebiti dekleta, ki nastopajo v konkurenci dvojic. Tudi tam se bo predstavila Jakupovićeva, ki bo znova združila moči z Rusinjo Irino Khromachevo, znova pa bosta lopar zavihteli Andreja Klepač in Katarina Srebotnik.

WTA Premier Miami (Zda, $9,035,428, trda podlaga, zunaj), posamezno (Ž), 1. krog
Niculescu M. (Rom) – Zidanšek T. (Slo) 6:1, 6:2
Jakupović (Slo/Q) – Williams V. (Zda) 5:7, 3:6