Pregled najbogatejših teniških igralk in igralcev

maria sharapova
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Tenis so začeli igrati Angleži v 19. stoletju, danes pa ima milijone privržencev širom sveta. Tenis je igra, kjer sodelujeta dva nasprotna si igralca ali dve skupini. Igra se odvija na igrišču , razdeljenem na dve polovici z mrežo postavljeno na sredini igrišča. Teniški igralci so znani tudi po precej visokih zaslužkih, ki jih podarja nagradni sklad turnirja. Še posebej cenjeni so Odprto prvenstvo v Franciji, Odprto prvenstvo v Avstraliji, Odprti prvenstvo v Angliji ter Odprto prvenstvo ZDA. V kolikor igralec tenisa osvoji vse štiri turnirje v eni sezoni, prejme nagrado Grand Slam, ki predstavlja krono kariere teniškega igralca.

Med teniške legende vseh časov so se zapisali William Bill Tilden (ZDA), Rene Lacoste (FRA), Martina Navratilova (ČEŠ), Steffi Graf (NEM), Boris Becker (NEM), Goran Ivaniševeć (HRV), Roger Federer (ŠVI) in drugi, ki igrajo še danes. Vsi so dosegli ali pa še dosegajo izjemne rezultate na največjih svetovnih turnirjih. Za kralja tenisa še vedno velja Roger Federer, ki pri svojih 34 letih konkurira tekmecem. Osvojil je 17 zmag na Grand Slam turnirjih, šest krat je bil prvi na ATP lestvici in na njej kraljeval 302 tedna. Tudi Slovenci imamo kar nekaj dobrih tenisačev in sicer Srečko Voglar Tedi, Boris Breskvar in Mima Jauševec. Slednja je osvojila Odprto prvenstvo Francije ter s tem postala edina Slovenka, ki je kadarkoli zmagala na turnirju za Grand Slam. Tenis je eden izmed športov z bogatim nagradnim skladom, primerljivim v golfu. Razlika je le v tem, da se celotni nagradni sklad na teniškem turnirju razdeli med vse igralce in se ne dodeli posamezniku. Rekordni sklad Grand Slama je znašal 46,3 milijona dolarjev.

10. mesto najbogatejših teniških igralcev pripada 36-letni Rusinji, Anni Kournikovi. Njen račun tehta dobrih 50 milijonov dolarjev in čeprav v svoji karieri ni osvojila nobenega Grand Slama (posamična igra) je znana po svojem zvezdniškem statusu. Njena kariera se je končala leta 2003 zaradi zdravstvenih težav.

anna kournikova
9. mesto
najbogatejših teniških igralcev zaseda Li Na. 35-letna Kitajka je nekdanja številka dve na lestvici WTA in zmagovalka dveh Grand Slam turnirjev. Leta 2014 je kariero končala zaradi poškodbe kolena, vendar bo z zasluženimi 60-imi milijoni kar lepo živela v športnem pokoju.

li na
8. mesto
najbogatejših tenisačev zaseda legendarna Venus Ebony Starr Williams z 75-imi milijoni dolarjev. Trenutno je uvrščena na peto mesto WTA lestvice in je ena izmed najboljših žensk v tenisu. Osvojila je sedem Grand Slamov, štiri zlate olimpijske medalje in srebrno olimpijsko medaljo v mešanih dvojicah, bila pa je tudi trikrat uvrščena na prvo mesto lestvice.

venus williams
7. mesto
najbogatejših tenisačev pripada špancu Rafaelu Nadalu. Težak je dobrih 125 milijonov dolarjev. Na turnirjih Granda Slama je zmagal kar 16 krat, 10 krat na Odprtem prvenstvu Francije in je eden najuspešnejših tenisačev na svetu. Razmerje med Nadalovimi zmagami in porazi je 862 proti 183 (v korist zmag).

Rafael Nadal
6. mesto
najbogatejših teniških igralcev zaseda Novak Djoković-Nole. Gre za igralca srbskih korenin, ki je uvrščen na drugo mesto WTA lestvice in velja za najboljšega srbskega igralca tenisa vseh časov. V odprti dobi tenisa ima Djoković najboljši odstotek zmag in znaša kar 83 %. Dobil je 12 Grand Slam turnirjev, tri naslove v Wimbledonu in preživel 214 tednov na prvem mesti ATP lestvice. Novak je tretji človek v zgodovini tenisa, ki si lasti vse štiri Grand Slam naslove hkrati. Osvojil je še druge pomembne naslove in s tem zaslužil dobrih 130 milijonov dolarjev.

Novak Djokovic
5. mesto
najbogatejših teniških igralcev se je uvrstil Petros »Pete« Sampras. Američan je v svoji karieri osvojil 64 naslovov in bil kar šest let zapored vodilni na ATP lestvici. Leta 2007 so ga sprejeli v mednarodni teniški hram slavnih. V svoji teniški karieri je osvojil 150 milijonov dolarjev.

pete sampras
4. mesto
najbogatejših teniških igralcev pripada Sereni Jameki Williams, sestri že omenjene Venus. Šestkrat zapored je bila številka ena v tenisu in tako zaslužila dobrih 170 milijonov dolarjev. Osvojila je 23 naslovov Grand Slama posamezno, kar je rekord med ženskimi igralkami, prav tako pa si lasti tudi štiri zlate olimpijske kolajne.

serena williams
3. mesto
najbogatejših teniških igralcev se uvršča Andre Kirk Agassi. Z osvojenimi 68-imi naslovi spada med najboljše igralce vseh časov in je član mednarodnega hrama slavnih. Igram je na 15-ih turnirjih Grand Slama in jih osvojil osem. Leta 1996 je nastopil tudi na Olimpijskih igrah in osvojil zlato. Poleg tega ima največ teniških rekordov, med drugim tudi 26 zaporednih zmag in najstarejši igralec na lestvici ATP. Njegov račun je bogat 175 milijonov dolarjev.

andre agassi
2. mesto
med najbogatejšimi teniškimi igralci si je prisvojila 30-letna Rusinja, Marija Jurjevna Sharapova. Na računu ima 195 milijonov dolarjev, ki jih je zaslužila z osvojenimi 35 WTA naslovi in štirimi ITF naslovi. Tenis je začela igrati s štirimi leti, obiskovala je prestižno teniško akademijo v Bradentonu in s sedemnajstimi leti osvojila Odprto prvenstvo Anglije. Delež njenih zmag je zelo visok in znaša 80,65 %.

1. mesto
 je pričakovano zasedel Švicar Roger Federer, dolgoletna številka ena v tenisu. Odprto prvenstvo Avstralije in ZDA je osvojil kar petkrat, osemkrat Odprto prvenstvo Anglije in enkrat Odprto prvenstvo Francije. Je eden izmed šestih igralcev, ki jim je uspelo zmagati na vseh turnirjih Grand Slama. Je glavni obraz prestižnih blagovnih znamk, kar mu račun oplemeniti za 400 milijonov dolarjev.