Pripravljeni, pozor … Zidanšek – Potapova, drugič

Potapova drugič ali Zidanškova prvič? (Foto: wta)

22-letna slovenska tenisačica Tamara Zidanšek se bo danes na turnirju serije WTA International v Mehiki še drugič v karieri pomerila proti 4 leta mlajši Rusinji Anastasii Potapovi. Prvič sta se borili za mesto v finalu, tokrat pa bosta v Monterreyju lovili četrtfinalno vstopnico.

Bilo je julija leta 2018, ko sta si v Moskvi na turnirju serije WTA Premier v polfinalnem obračunu nasproti stali 17-letna povabljenka organizatorjev turnirja Anastasia Potapova in takrat najvišje uvrščena slovenska tenisačica na WTA lestvici Tamara Zidanšek. Konjičanki je kazalo odlično, a ob neutrudljivi Rusinji, so ji tedaj močno ponagajale tudi želodčne težave, zaradi katerih obračuna ni uspela zaključiti. Pri zaostanku z 2:5 v tretjem nizu je Zidanškova stopila do nasprotnice in ji predčasno čestitala za napredovanje v finale.

Nekdaj 1. mladinka sveta in zmagovalka Wimbledona na naslov še čaka

Za razliko od Zidanškove, ki je bila 2-krat najboljša na turnirju serije WTA 125k v Bolu, Rusinja na svoj prvi WTA naslov še čaka. Ob že omenjenem finalu v Moskvi, ji je v letu 2018 uspel še preboj v finale turnirja v Taškentu, kjer jo je nadigrala rojakinja Margarita Gasparyan. V Moskvi je premoč morala priznati Srbkinji Olgi Danilović.

Potapova je v mladinskih letih pokazala precej več kot Zidanškova. Konjičanka je svoj čas veljala za 16. mladinko sveta, povsem na vrhu pa je bila Rusinja, ki je leta 2016 osvojila tudi turnir v Wimbledonu.

Stavnice v vlogo favoritinje postavljajo…

Kljub temu, da ima Zidanškova v letu 2020 razmerje zmag 5-7, Potapova pa 10/5, bi lahko rekli, da je v začetku sezone več pokazala slovenska tenisačica. Obe tenisačici sta na OP Avstralije klonili proti Sereni Williams (Potapova v 1. krogu, Zidanškova v 2. krogu), Potapova je 2-krat letos turnir končala že v kvalifikacijah, v zadnjem času pa obe kažeta vzpon svoje pripravljenosti.

Potapova se je v četrtfinale uvrstila tako v St. Petersburgu, kjer je dodobra namučila Kiki Bertens, kot tudi v Acapulcu, kjer si je mesto med najboljših 8 priigrala tudi Zidanškova. Tokrat si ga bo v Monterreyju priigrala le ena. Stavnice v vlogo favoritinje postavljajo Potapovo. Pa bo ta naziv uspela potrditi na igrišču?