RG: Hercogova po drami do napredovanja v 2. krog

Kot prva od Slovenk je na igrišča Roland Garrosa v letošnji sezoni stopila Polona Hercog in nastop tudi uspešno zaključila. Po pravi drami je Mariborčanka z rezultatom 8:6 v tretjem nizu ugnala Belorusinjo Aliaksandro Sasnovich in si tako zagotovila mesto v 2. krogu.

Slovenka in Belorusinja sta se v ponedeljek vrnili na igrišče pri rezultatu 3:3 v tretjem nizu. Tako kot v začetku samega obračuna, tudi tokrat Polona Hercog od začetka ni našla pravih občutkov na svoj začetni udarec in ga izgubila tako v 7. kot tudi 9. igri tretjega niza.

Aliaksandra Sasnovich je tako pri vodstvu s 5:4 servirala za zmago in bila pri rezultatu 30:30 in 40:40 nekajkrat le dve točki oddaljena od zmage. Hercogova takrat ni naredila napake in izid poravnala na 5:5. V naslednjih treh igrah priložnosti za “break” ni bilo, pri vodstvu s 7:6 pa je Hercogova nato na servis Belorusinje odigrala nekaj neugodnih backhand slice udarcev ter top spin forehandov, ki so ji na koncu prinesli napredovanje.

Hercogova je tekom celotnega obračuna izkoristila 13 “break” žogic od skupno 23, sama pa se je z “break” žogo spopadla 15-krat in jo 7-krat uspešno rešila.

V 2. krogu se bo Polona Hercog drugič v karieri pomerila proti Američanki Jennifer Brady, ki je bila v 1. krogu boljša od Srbkinje Ivane Jorović. Edini dosedanji medsebojni obračun je z 2:0 v nizih leta 2016 na peščeni podlagi v Riu de Janeiru pripadel Hercogovi.