Z nastopi v Wimbledonu končali tudi Klepačeva in Lovričeva

Klepačeva v Wimbledonu ostala brez četrtfinala. (Foto: Instagram)

Slovenija je po devetem tekmovalnem dnevu v Wimbledonu ostala brez svojih predstavnikov. V konkurenci mešanih dvojic je v osmini finala obstala Andreja Klepač, brez osvojene zmage pa London zapušča mladinka Pia Lovrič.

Po tem, ko so se od Wimbledona po vrsti poslovili Aljaž Bedene, Dalila Jakupović, Tamara Zidanšek, Kaja Juvan, Polona Hercog in Katarina Srebotnik, sta s svojimi nastopi v All England Clubu vsaj za leto dni končali tudi Andreja Klepač in Pia Lovrič.

Klepačeva je v mešanih dvojicah skupaj s Francozom Eduardom Rogerjem-Vasselinom, ki uspešno nastopa tudi v moških dvojicah, lovila četrtfinalno vstopnico in dvoboj proti 8. nosilcema, Ivanu Dodigu in Latishi Chan tudi dobro pričela. Prvi niz je slovensko-francoska naveza dobila s 6:2, za izgubljeni drugi niz pa je bila usodna ena sama slabše odigrana igra na lastni začetni udarec.

V tretjem nizu sta Klepačeva in Roger-Vasselin zaostajala že z dvojnim ‘breakom’ (2:5), a sta se vrnila v igro in na servis Dodiga pri zaostanku s 4:5 in rezultatu 30:40 prišla do izjemno lepe priložnosti za izenačenje na 5:5, a je tedaj Francoz zgrešil enega lažjih udarcev v tekmi. Nasprotnika sta kasneje na izjemno lep način izkoristila 4. zaključno žogico.

Lovričeva brez zmage

V dvojicah se je v mladinski konkurenci v sredo preizkusila tudi Pia Lovrič, ki je dva dni prej nesrečno klonila v 1. krogu v konkurenci posameznic. S soigralko Mai Nappat Nirundorn sta v prvem nizu imeli nekaj priložnosti, da bi niz dobili, a na koncu sta proti 7. nosilkama klonili z 0:2 v nizih.